Konkurs urodzinowy “Wasz Cały Świat w jednym miejscu”

Konkurs urodzinowy – Wasz Cały Świat w jednym miejscu

Drodzy czytelnicy od dwóch lat spotykamy się w wirtualnym świecie. Chcielibyśmy podziękować wszystkim za miłe słowa, otuchę i za bycie z nami. To dzięki Wam nie pozostajemy w miejscu i przemy do przodu.
Z okazji 2 urodzin bloga chcielibyśmy zaprosić Was do dalekich podróży. Co ważne, aby odbyć tą jedną podróż wcale nie trzeba wychodzić spod ciepłej kołdry w zimowy, chłodny wieczór.

Niniejszym ogłaszamy konkurs z nagrodami i wyręczając Św. Mikołaja, osobiście wyślemy prezenty pod Waszą choinkę 🙂

Konkurs urodzinowy Wasz Cały Świat w jednym miejscu
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Bernardinum mamy dla Was dwie najnowsze, pachnące świeżością i bardzo ciekawe książki, które pozwolą Wam przeczekać czas do następnej podróży.
Zabawka Boga Chiny od góry do dołu Pierwszą z nich jest “Chiny od góry do dołu” autorstwa Marka Pindrala. Jest to opowieść z dwuletniego pobytu autora w Chinach, jako nauczyciela a później kompana tamtejszej społeczności. Książka ta, to opowieść nie tylko o tych Chinach, które znamy ze środków masowego przekazu, ale również o zwykłych ludziach, zwykłych miejscach i chińskiej tradycji.
Drugą równie ciekawą książką jest “Zabawka Boga” autorstwa Tadeusza Biedzkiego. Oparta jest ona na prawdziwych wydarzeniach i opowiada historię pierwszych wspólnot chrześcijańskich oraz krucjat w Ziemi Świętej. Czytając tę książkę odbędziecie podróż m.in. na bliski wschód na przestrzeni od I wieku do dnia dzisiejszego.

Przez najbliższy tydzień “Nasz Cały Świat” zmienia się w “Wasz Cały Świat”.
Nie można być w dwóch miejscach jednocześnie, ale gdyby tak można było przteleportować kilka miejsc w jedno, to co by się w nim znalazło?
Wieża Eiffle’a pośród budynków Wenecji?
Mur chiński wokół chorwackich Jezior Plitvickich ?
Krakowskie Sukiennice i stary PRL-owski blok na placu Św. Piotra w Watykanie?
Czy może egipskie piramidy zatopione w Jeziorze Bajkał?
Odpowiedzcie na poniższe pytanie i wygrajcie jedną z książek.

Jakie atrakcje turystyczne (i nie tylko) chcielibyście mieć w jednym miejscu ?

Spośród wszystkich odpowiedzi wybierzemy tą najbardziej kreatywną, ciekawą i zaskakującą i wręczymy wybraną przez laureata książkę.
Odpowiedzi możecie umieszczać zarówno w komentarzach do tego wpisu jak i na naszym Facebook’owym profilu. Drugą książkę wręczymy laureatowi drugiego najciekawszego komentarza, który jednocześnie polubi (lub już lubi :)) nasz Facebook’owy profil.

Regulamin konkursu (wersja skrócona)

Pełna wersja regulaminu znajduje TUTAJ

1. Organizatorami konkursu są Agnieszka i Tomasz Błądek.
2. Przedmiotem konkursu jest wybór najbardziej kreatywnej, ciekawej i zaskakującej według Organizatora odpowiedzi do zadanego pytania konkursowego: „Jakie atrakcje turystyczne (i nie tylko) chcielibyście mieć w jednym miejscu ?”
3. Konkurs organizowany jest na profilu „Nasz Cały Świat – podróże zwykłe i niezwykłe” w serwisie Facebook oraz na niniejszym blogu.
4. Konkurs trwa od 2013-12-08 do 2013-12-15.
5. Uczestnikiem konkursu może być każda osoba, która odpowie na zadane pytanie konkursowe na łamach Stron konkursowych.
6. Administratorem danych osobowych uczestników konkursu jest Organizator. Dane te będą przetwarzane jedynie do celów niniejszego konkursu.
7. Ogłoszenie wyników nastąpi 16.12.2013r. na łamach Stron konkursowych.
8. Aby przystąpić do konkursu należy zapoznać się z regulaminem konkursu, zamieścić na Stronach konkursu odpowiedź do zadanego pytania konkursowego, aby dostać możliwość wygrania nagrody dodatkowej należy dodatkowo polubić profil „Nasz Cały Świat” na Facebook’u.
9. Laureat konkursu wybrany przez Organizatora na podstawie najciekawszej odpowiedzi na zadane pytanie konkursowe ma prawo wybrać jedną z dwóch dostępnych nagród.
10. Drugą nagrodę otrzyma uczestnik konkursu, który udzielił drugiej najciekawszej odpowiedzi i jednocześnie polubił profil “Nasz Cały Świat” na Facebook’u.
11. Nagrody dostępne są dzięki uprzejmości Wydawnictwa Bernardinum Sp. z o.o., Pelplin, ul. Bpa Dominika 11.
12. Nagrodami w konkursie są: 1. Książka „Zabawka Boga” autorstwa Tadeusza Biedzki. 2. Książka „Chiny od góry do dołu” autorstwa Marka Pidrala.
13. Organizator ponosi koszty przesyłki nagród dla laureatów konkursu.
14. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją pełnego regulaminu niniejszego konkursu.
15. Wszelkie uwagi i reklamacje należy zgłaszać na adres e-mail’owy Organizatora konkursu, tj.: blog@naszcalyswiat.pl.

Nagrody ufundowane przez:

Wyniki konkursu z dnia 16.12.2013r.


Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za różnorodne wypowiedzi i bogatą wyobraźnię. Strasznie ciężko było się zdecydować, kogo wyróżnić w tym zacnym gronie. Każda przedstawiona odpowiedź była inna i w różny oraz ciekawy sposób oddziaływała na nasze podróżnicze marzenia. Jeszcze raz dziękujemy za udział w konkursie i niniejszym chcielibyśmy nagrodzić:

Justynę Z., która ma prawo wybrać sobie książkę. Oto zwyciężki tekst i nagroda pod choinką:

Australijska góra Uluru po środku rozległej kenijskiej sawanny z migrującymi stadami dzikich zwierząt, dookoła otoczonej amazońską dżunglą. U jej podnóża przepiękne mazurskie jezioro, a na szczycie miniaturowa wersja bajkowego Parku Guell. Tuż obok wyrastałby mistyczny Angkor Wat, skrywający tajemne zejście do jaskini Grotta Bianca. Oto to jedno surrealistyczne miejsce, zaprojektowane wyłącznie przez moje podróżnicze marzenia.

Drugą wyróżnioną osobą jest Aneta B. ze zwycięzkim tekstem:

Jakie atrakcje turystyczne (i nie tylko) chcielibyście mieć w jednym miejscu ?
Na pewno wybrałabym miejsce, gdzie zawsze świeci słońce, zaś ludzie są pogodni i zawsze mili, uśmiechnięci, a wszystko wokół rozkwita żywą zielenią i wesołymi akcentami lata.
I w takim miejscu znajdowałby się ogromny kompleks basenów, zjeżdżalni, atrakcji- takich jak Tatralandia na Słowacji.
I byłaby plaża, bo byłoby też ciepłe, przyjazne morze- w którym można by było się pluskać, surfować, a nawet się na nim leniwie wylegiwać, gdyż w tym morzu nie można utonąć…
Dookoła rosły by palmy, drzewa owocowe, z których każdy mógłby korzystać, kosztować smaki słodkie, mandarynkowe…
I w takim sielskim klimacie można by było podziwiać Wielki Kanion Kolorado, stałby tu też Big Ben, Wieża Eiffela- gdzie zakochani spotykali by się na randki…
W tym miejscu znajdowałby się też Most Karola, Koloseum, Akropol, Taj Mahal, egipskie piramidy postawione przez starożytnych faraonów.
Byłoby to miejsce wyjątkowe! Stąd nie chciałoby się wyjeżdżać…
Tutaj turyści znaleźliby też Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Apartheidu- mogliby poszerzać swoją wiedzę, pasje…
Dla każdego coś miłego!
Wielki Mur Chiński, Kreml, wieżowce i zabytkowe kościoły, zamki królewskie.
I byłby też wielki, ogromny park- w którym żyłyby wszelkie istniejące gatunki zwierząt- można by je było obserwować, a czasem nawet pogłaskać…
I w tym moim jednym wymarzonym miejscu- stałby też mój mały żółty domek- moje małe rodzinne gniazdko- w centrum wszystkich atrakcji turystycznych, gdzie spełniają się marzenia, gdzie sny stają się jawą, gdzie wszystko jest piękne, wspaniałe, okazałe…


Gratulujemy!

A oto nagrody pod choinkami Justyny i Anety


Reklama


Dodaj komentarz