O nas i o blogu

Podróże to jedna z naszych pasji. To także nasze marzenia, które chcemy realizować i myśleć o kolejnych. Dookoła nas jest tyle ciekawych miejsc, że nie warto tylko o nich marzyć, trzeba wyciągnąć rękę, podnieść nogę i iść do przodu.

Doświadczenia i emocje, jakie towarzyszą przy rzeczywistych spotkaniach z nimi są bezcenne, a czas spędzony poza codziennymi obowiązkami, wśród realizujących się marzeń jest wyjątkowy. Pozwala to nam też poznać bliżej świat, zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość, zajrzeć w głąb siebie i stawić czoła wyzwaniom, które jeszcze nie tak dawno były tylko snami. Dzięki naszym podróżom możemy też poznać innych ludzi, kulturę i posmakować innego życia.

Jesteśmy młodymi ludźmi (przynajmniej tak się czujemy) i młodym małżeństwem. Mamy całkiem normalne, czasem monotonne życie. Dom, praca, zakupy, dom. Mamy też psa i codzienne obowiązki. Dzięki wytrwałości i przede wszystkim chęci, udaje nam się jednak pomału dążyć do realizacji naszych marzeń i oddawać się swojej pasji, jaką jest podróżowanie. Jeszcze kilka lat temu nie przypuszczaliśmy, że są one tak blisko, na wyciągnięcie ręki, że nie warto pozostawiać ich tylko w sferze umysłu, że można odwiedzić i zobaczyć tak wiele ciekawych miejsc i cieszyć się z każdego kolejnego kroku i każdego wspólnie spędzonego dnia.

Czemu prowadzimy blog? Wszystko zaczęło się, od stworzenia mapy miejsc gdzie razem byliśmy. Początkowo były to gotowe serwisy w sieci. Pewnego dnia postanowiliśmy, że sami sobie stworzymy naszą mapę miejsc – taką, jaką chcemy. Nasz własny, wirtualny świat, do którego w każdej chwili będziemy mogli wracać wspomnieniami. Z czasem do mapy dołączyły zdjęcia, a później krótkie opisy.
Planując wyjazdy i szukając ciekawych miejsc szybko okazało się, że najcenniejsze informacje znajdują się na wielu blogach podróżniczych. To one nas zainspirowały. W ten sposób nasza mapa stała się blogiem. Skoro my szukamy informacji w sieci i czerpiemy z nich wiedzę, to w zamian chcemy oferować swoje doświadczenie by inni również mogli odnaleźć swoje miejsca na świecie. Wrzuciliśmy, więc wszystko na serwer i tak powstał Nasz Cały Świat.

Agnieszka i Tomasz Błądek
blog@naszcalyswiat.pl

Dodaj komentarz