Konkurs “Bałkańskie Cuda”

Konkurs – Bałkańskie cuda

Od paru lat nasze drogi krzyżują się na Bałkanach. Co roku odwiedzaliśmy coraz to nowe miejsca znajdujące się na tym półwyspie. Oglądaliśmy wspaniałe plaże, wysokie góry, średniowieczne zabytki. Każdy odwiedzony kraj był inny, ale wszystkie łączyło jedno – niesamowity klimat, kultura i piękno tego regionu. Bałkany stały się dla nas zarówno początkiem przygód, miłym wspomnieniem jak i miejscem gdzie zawsze będziemy z przyjemnością wracać. Co więcej jak na razie wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższego roku wrócimy tam ponownie 🙂
Chcielibyśmy zachęcić Was do odwiedzenia tego regionu, dlatego mamy dla Was dwa świetnie wydane przewodniki po Bałkanach. Żeby je zdobyć wystarczy nam tylko napisać co takiego Wam się w tym regionie podoba. Odpowiedzcie na poniższe pytanie i wygrajcie jedną z dwóch książek – przewodników.

Konkurs Bałkańskie cuda

Do końca poniedziałku (14.12.2015r.) czekamy na Wasze odpowiedzi do zadanego pytania.

Jakie trzy miejsca na Bałkanach są dla Ciebie najpiękniejsze i dlaczego zasługują na miano bałkańskich cudów ?

Ci, którzy odwiedzili Bałkany, nad odpowiedzią pewnie długo nie będą się zastanawiać, a dla tych którzy jeszcze nie zawitali na ten półwysep zachęcamy do poszukania swoich wymarzonych miejsc. Spośród wszystkich odpowiedzi wybierzemy dwie osoby, których wypowiedzi i wskazane miejsca zostaną przez nas uznane za najbardziej zasługujące na miano bałkańskich cudów. Napiszcie też dlaczego akurat te miejsca są takie wyjątkowe i cudowne. Mamy nadzieję, że razem z Wami również odkryjemy nowe punkty na bałkańskiej mapie, które z przyjemnością odwiedzimy. Nie ograniczajcie się do jednego kraju i sztandarowych atrakcji. Nagrodzone zostaną najpiękniejsze miejsca i najbardziej twórcze odpowiedzi. Zobaczcie TU (po kliknięciu w baner nad mapą), gdzie myśmy byli i pokażcie nam coś nowego. Bawcie się, a my wyślemy Wam przewodniki abyście mogli znaleźć jeszcze więcej wspaniałych bałkańskich miejsc i mogli jeszcze lepiej zaplanować najbliższy wyjazd.
Odpowiedzi możecie umieszczać zarówno w komentarzach do tego wpisu, jak i na naszym Facebook’owym profilu.

Idealnym początkiem Waszej bałkańskiej przygody są ufundowane przez Grupę wydawniczą Helion i księgarnię Bezdroża przewodniki, które są jednymi z najlepszych jakie znamy:
Przewodnik - Bałkany. Bośnia i Hercegowina, Serbia, Macedonia, Kosowo. Wydanie 5 Przewodnik - Albania. Bałkański Dziki Zachód Przewodnik “Bałkany. Bośnia i Hercegowina, Serbia, Macedonia, Kosowo.” to ponad 500 stron lektury nie tylko na czas pobytu na Bałkanach, ale także na długie zimowe wieczory. Z tym przewodnikiem już teraz zaplanujecie swoje wakacyjne wędrówki. Dzięki podziałowi na regiony dowiecie się o wielu ciekawych miejscach, zaplanujecie trasę i poznacie wiele bałkańskich ciekawostek.
Drugim przewodnikiem jest “Albania. ‘Bałkański Dziki Zachód'”. Tytuł idealnie pasuje do charakteru tego kraju. Przez wielu Albania jest egzotycznym i nieodkrytym krajem na europejskiej ziemi. Z przewodnikiem od Bezdroży na pewno się nie zgubicie (np. jak my 🙂 ), a wręcz przeciwnie: pomoże on Wam odkryć jej najpiękniejsze zakątki, pokaże niesamowite miejsca i sprawi, że już teraz zapragniecie tam jechać.

Regulamin konkursu (wersja skrócona)

Pełna wersja regulaminu z wszystkimi gwiazdkami 😛 znajduje się TUTAJ

1. Organizatorami konkursu są Agnieszka i Tomasz Błądek.
2. Przedmiotem konkursu jest wybór najbardziej ciekawej według Organizatora odpowiedzi do zadanego pytania konkursowego: “Jakie trzy miejsca na Bałkanach są dla Ciebie najpiękniejsze i dlaczego zasługują one na miano bałkańskich cudów?”.
3. Konkurs organizowany jest na Facebook’owym profilu „Nasz Cały Świat – Blog podróżniczy” oraz na niniejszym blogu.
4. Konkurs trwa od 2015-12-10 do 2015-12-14 (godz. 23:59).
5. Uczestnikiem konkursu może być każda osoba, która zaakceptuje regulamin i odpowie na zadane pytanie konkursowe w komentarzach do tego wpisu lub do wpisu na Facebook’u.
6. Administratorem danych osobowych uczestników konkursu jest Organizator. Dane te będą przetwarzane jedynie do celów niniejszego konkursu.
7. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 15.12.2015r. na niniejszym blogu oraz na Facebook’u.
8. Aby przystąpić do konkursu należy zapoznać się z regulaminem konkursu, a następnie zamieścić na Stronach konkursu odpowiedź do zadanego pytania konkursowego.
9. Laureat konkursu wybrany zostanie przez Organizatora na podstawie najciekawszej według Organizatora odpowiedzi na zadane pytanie konkursowe i otrzyma nagrodę: Przewodnik „Bałkany. Bośnia i Hercegowina, Serbia, Macedonia, Kosowo. Wydanie V”.
10. Druga nagroda w postaci przewodnika „Albania. Bałkański ‘Dziki Zachód’ Wydanie I” otrzyma uczestnik konkursu, który udzielił drugiej najciekawszej według Organizatora odpowiedzi na zadane pytanie konkursowe.
11. Nagrody dostępne są dzięki uprzejmości Wydawnictwa Helion S.A., ul. Kościuszki 1c, 44-100 Gliwice.
12. Organizator ponosi koszty przesyłki nagród dla laureatów konkursu.
13. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją pełnego regulaminu niniejszego konkursu.
14. Wszelkie uwagi i reklamacje należy zgłaszać na adres e-mail’owy Organizatora konkursu, tj.: blog@naszcalyswiat.pl.

Nagrody ufundowane zostały przez:

Wyniki konkursu z dnia 15.12.2015r.


Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i za wszystkie Wasze miejsca i opowieści. Było bardzo miło nam o tym wszystkim czytać i od razu wyobrażać sobie te wszystkie cuda. Wasza kreatywność nas bardzo pozytywnie ucieszyła i zachęciła do dalszych podróży na Bałkany. Dzięki Wam poznaliśmy wiele cudnych nowych miejsc, które z pewnością odwiedzimy. Bardzo dziękujemy za każdą wypowiedź.
Było tak jak się spodziewaliśmy: całe Bałkany w pigułce i nie było łatwo wybrać wśród Waszych bałkańskich zestawień cudów. Zgadzamy się, że ciężko jest wytypować 3 takie miejsca, w końcu całe Bałkany to cud. Jakbyśmy mieli więcej nagród to dostali by je wszyscy, ale skoro mamy dwie to:

pierwszą nagrodę przewodnik Bałkany. Bośnia i Hercegowina, Serbia, Macedonia, Kosowo zdobywa Ulek w podróży za takie oto zestawienie i odpowiedź:

Konkurs Bałkańskie cuda

Po Bałkanach podróżowałam zarówno autem jak i motocyklem. Byłam tam dwukrotnie, ale chce tam znów wrócić. Otwartość ludzi, uśmiech, pyszne jedzenie. Do tego klimat, kultura i cała reszta, która pozwala oderwać się od rzeczywistości 🙂 Całe Bałkany to przecudna kraina, ale to co mnie urzekło to: 1. Park Narodowy Durmitor – tak wspaniałych dróg, ścieżek, krajobrazów i dzikiej przyrody dawno nie widziałam. Boisko do koszykówki na środku drogi – czemu nie! 2. Kosowo – wiele osób odradzało nam tam wizytę, straszyło niemożliwością przekroczenia granicy – cóż nic bardziej mylnego. Wszystko poszło sprawnie. Jesli jednak ktoś szuka zabytków, architektury – to Kosowo nie jest dla niego. Kosowo to wciąż żywa historia, ludzkie opowieści. Za co lubię jeszcze Kosowo – a za najlepszego hamburgera jakiego w życiu jadłam! 🙂 3. Bałkany dla mnie to też wodospady więc nie mogę nie wspomnieć o znanych Pliktickich Jeziorach. Aby zobaczyć wodospad jestem w stanie jechać cały dzień, dla mnie to coś niesamowitego, co matka natura stworzyła. A tam byłam w krainie wodospadów, w moim małym raju.

Drugą nagrodę przewodnik Albania. Bałkański Dziki Zachód zdobywa Joanna P. za takie oto zestawienie i odpowiedź:

Konkurs Bałkańskie cuda

Od kiedy trzy lata temu odkryłam Chorwację zakochałam się bez pamięci z Bałkanach. Jeszcze z lat dzieciństwa pamiętam krwawą historie rozpadu Jugosławii. Dziś podróżując przez Chorwację czy Bośnię i Hercegowinę mam możliwość poznania miejsc związanych z tym konfliktem. Na razie miałam okazje odwiedzić słoneczną Chorwację, interesującą Bośnię i Hercegowinę oraz przepiękną Czarnogórę. Tam urzekły mnie miejsca, ciepłe morze oraz oczywiście sympatyczni ludzie. Co jak to, ale mieszkańcy Bałkanów to ciepli i bardzo życzliwi ludzie. Jeśli chodzi o podium tych najpiękniejszych z najpiękniejszym to wybieram miejsca, które zrobiły na mnie wrażenie swoim charakterem, monumentalnością czy swoistą atmosferą miejsca. Nr 1 to Mostar, miałam okazje odwiedzić go po za sezonem i delektować się obserwując życie mieszkańców. Więc tam sobie przysiadłam ze ślubnym przy kawce i mnie pochłonęło. Most synonim pokoju pomiędzy dwoma religiami i właśnie wyznawców tych dwóch religii miałam okazje obserwować. Oko przyciągnęło młodą roześmianą dziewczynę w krótkiej spódnice oraz przechadzającej się z nią jej rówieśniczka odziana w burkę. Mostar urzeka kościołami, synagogami i najlepszą kawą, którą miałam okazje wypić. Nr 2 to Boka Kotorską, którą miałam szczęście odwiedzić w zeszłoroczne wakacje. Tak, urzekła mnie, a raczej moje oczy. Pięknem gór, zatoki oraz Kotorem w zabytkowej postaci. Bardzo żałowałam, że nie mogłam nocować w sercu tego miejsca, lecz niestety zabrakło miejsca na kempingu i trzeba było jechać hen daleko. Kotor miałam okazje odwiedzić w niskim sezonie, lecz turystów nie brakowało i nietrudno było spotkać Polską wycieczkę zakochaną w tym miejscu. Ja również polubiłam to miejsce i bardzo pragnę tam wrócić choć na chwilę. Nr 3 to Jezioro Szkoderskie, które urzekło naturą w najczystszej postaci. Ten przepiękny akwen niczym z bajki rozkochał moje oczy i wrażliwe na piękno serce . Jezioro miałam okazje podziwiać z obszaru Czarnogóry, lecz sobie obiecałam,że przyszły rok należy do Albanii, gdzie będę miała okazje ponownego podziwiania tego cudu natury. Bardzo żałuje,że nie mieliśmy czasu, aby przepłynąć się jeziorem. Urządziliśmy sobie tylko kilkugodzinną wycieczkę po nadbrzeżu i jakoś czas bardzo szybko nam zleciał.


Gratulujemy! i jeszcze raz dziękujemy Wam wszystkim

Reklama


Dodaj komentarz